جراحی لبخند لثه ای با لیزر(ليفت لثه)

uruuu55

MxmKYTj7s5QhZrgz2OLGqmBc8Gs7F1PbdLRrptHsW7pcCpXGzMH2qpGm34d2a9Zj3

er2قق

دو مورد از کارهایی که برای اصلاح و طراحی لبخند انجام می شود تصحیح لبخند لثه ای و افزایش طول تاج دندان و همچنین درمان تغییر رنگ لثه به منظور داشتن لثه هایی زیبا و صورتی رنگ است. جراحی لثه با لیزر برای تصحیح لبخند لثه ای (ليفت لثه) و طرح لبخند برای دندان های قدامی انجام می شود.

nxnf

لبخند لثه ای (ليفت لثه) (نمایش بیش از حد لثه در هنگام لبخند زدن) شرایطی است که خط لب در هنگام لبخند زدن بالا رفته و بخش زیادی از بافت لثه نمایان می شود. در صورتی که از داشتن لبخند لثه ای رنج می برید، مجبور نیستید تا آخر عمر با آن زندگی کنید چرا که راهی برای درمان و اصلاح لبخند لثه ای هست. سه روش برای درمان لبخند لثه ای وجود دارد : جراحی زیبایی لثه برداری ، جراحی افزایش طول تاج و جراحی پایین آوردن لب بالایی. اینکه از چه روشی باید برای درمان لبخند لثه ای (ليفت لثه) شما استفاده شود پس از معاینه توسط متخصص با تجربه در زمینه لبخند لثه ای تعیین می شود و به عواملی همچون میزان لثه ای بودن لبخند ، آناتومی اسکلت صورت و فک شما و میزان حرکت ماهیچه های لب بالایی بستگی دارد همچنین در جلسه معاینه و مشاوره اولیه هزینه اصلاح طرح لبخند لثه ای با توجه به روشی که برای شما مناسب است تعیین میگردد .عوامل بالقوه متعدد می توانند با یک لبخند لثه ای (ليفت لثه) ارتباط داشته باشند. برای مثال، عضله کنترل کننده حرکت لب بالا می تواند بیش از حد فعال (هایپر اکتیو) باشد و باعث شود لب فوقانی در هنگام لبخند زدن بیش از حالت عادی به سمت بالا حرکت کند. هنگامی که این شرایط اتفاق افتد، بخش زیادی از بافت لثه فرد در هنگام لبخند زدن نمایان می شود و طرح لبخند دندان نازیبا می گردد. سایر عوامل تاثیر گذار بر این مشکل می توانند مربوط به بلند بودن ساختار فک بالا در دهان و نیز عوامل مربوط به ساختار لثه و دندان باشند. خط لبخند با توجه به ظاهر و اندازه لب ها، عضلات صورت، ظاهر و اندازه دندان ها، و بافت لثه مشخص می شود. در حالت ایده آل، یک خط لبخند زیبا باید حداقل مقدار بافت لثه را نمایان کند.

در این حالت بافت لثه مشاهده شده در خط لبخند باید متقارن بوده و دارای تناسب با لب بالا باشد. با توجه به اینکه لبخند لثه ای (ليفت لثه) می تواند دارای تاثیر منفی بر زیبایی لبخند باشد، افرادی که با این مشکل مواجه می شوند معمولاً به دنبال پیدا کردن روش های درمانی مناسب برای اصلاح لبخند لثه ای هستند. توضیحات مربوط به هزینه درمان لبخند لثه ای در ادامه مطرح شده است. تحلیل رفتن لثه عارضه‌ای است که در اثر آن لثه از روی سطح دندان عقب می‌رود و سطوح ریشه دندان نمایان می‌شود. تحلیل لثه فقط یکی از بیماری‌های لثه ست که پی‌آمد رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان است و به نوبه خود به از دست دادن دندان منجر می‌شود. درمان تحلیل لثه از شایع‌ترین درمان های لثوی در بین افراد ۴۰ سال به بالا است و به دلیل این سن شیوع غالباً به اشتباه نشانه پیری در نظر گرفته می‌شود. به علاوه مردان بیشتر از زنان دچار این ناراحتی می‌شوند. از این روش در مواردی استفاده می‌شود که بخواهیم از رشد مجدد بافت‌های نرم جلوگیری کنیم. در صورتی که برای اصلاح لبخند لثه ای (ليفت لثه)، تنها نیاز به برداشتن قسمت کوچکی از بافت لثه باشد، عمل فرم‌دهی لثه‌ها با استفاده از لیزر دیود معمولاً در حدود 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد. اما برای برداشتن مقادیر زیادی از بافت لثه نیاز به تقبل  هزینه جراحی لبخند لثه ای (ليفت لثه)به نام افزایش طول تاج دندان بر روی بیمار انجام شود. در این روش، یک متخصص بیماری‌های لثه (پریودنتیست) که در زمینه اصلاح ساختار لثه و دندان‌ها تخصص دارد، بافت اضافی لثه را از طریق جراحی حذف می‌کند و موقعیت استخوان دندان را اصلاح می‌کند تا قسمت بیشتری از ساختار دندان و قسمت کمتری از بافت لثه، نمایان باشد. این جراحی لبخند لثه ای معمولاً بر روی بیش از یک دندان انجام می‌شود تا خط لثه یکنواخت و طبیعی برای بیمار حاصل شود.

er2ییی

یکی از نقاط قوت درکلینیک دکتر بزرگ و دکتر محمدی‌نژاد جراحی لبخند لثه ای با لیزر (ليفت لثه) است. مزیت این روش جراحی زیبایی لثه آن است که لثه بخیه نمی خورد . لیزر کیفیت کار، سرعت کار و راحتی کار را به طور محسوس و قابل ملاحظه ای بالا می برد. کارهایی که با لیزر برای اصلاح طرح لبخند لثه ای (ليفت لثه) انجام می شود قطعی است و سرعت برگشت ندارد.

این مطلب به توضیح و تشریح نحوه استفاده از روش درمانی لیزر دایود بافت نرم  برای اصلاح طرح لبخند می پردازد که در آن بخش زیادی از لثه نمایان می شود. استفاده از روش لیزر دایود برای درمان لبخند لثه ای به این دلیل یک روش درمانی ایده آل است که در آن نیازی به اصلاح استخوان وجود ندارد. به هر حال، اگر خط اتصال تاج و ریشه دندان (CEJ) و سطح استخوان دارای مشکل باشند، آنگاه استفاده از روش جراحی زیبایی لثه (ليفت لثه) قدیمی بر داشتن لثه و اصلاح استخوان برای بیماری لازم و ضروری خواهد بود. افزایش طول تاج دندان با لیزر می تواند با حداقل ناراحتی (اغلب بدون درد)، سریع، و بدون نیاز به بخیه یا بستن دندان انجام شود. علاوه بر این، در این حالت نیازی به استفاده از داروی بی حسی نیست. در 20 سال گذشته از زمان معرفی این روش درمانی برای بیمارانی که دچار طرح لبخند لثه ای هستند، این روش دارای حداقل سطح تهاجم در مقایسه با سایر روش های موجود بوده و با استفاده از آن می توان به نتایج زیبایی عالی دست پیدا کرد.

لیزر دایود بافت نرم

نمونه درمانی

نمونه درمانی

امروزه لیزر دندانپزشکی بافت نرم یک روش درمانی ساده از نظر قابلیت استفاده و به نسبت ارزان می باشد. در حال حاضر از انواع مختلف لیزرها (همچون لیزر دایود ادیسه که در این مطلب توضیح داده شده، یا ازلاس (تکنولوژی BIOLASE)، یا روش لیزر پیشرفته بافت نرم زپ (دیسک دندان)، یا سیرونا لیزر (سیستم های دندان سیرونا)) برای تسهیل درمان بیماری های خاص پریودنتال، لثه برداری، جراحی پلاستیک لثه، جمع کردن بافت، و سایر کاربردهای درمانی بافت نرم دهان و دندان استفاده می شود.

دستگاه لیزر دایود بافت نرم می تواند به شما کمک کند روش درمانی زیبایی دندان را با موفقیت بیشتر انجام دهید. بعضی از امکانات و قابلیت های این دستگاه عبارتند از: امکان کار دستگاه با باتری، وزن سبک دستگاه، ویژگی های ساده برای استفاده، صفحه کنترل ساده و مختصر، صفحه نمایش که اطلاعات مورد نیاز بر روی آن نمایش داده می شود، و تنظیمات برق. علاوه بر این مهم است که توجه کنید لیزر دایود بافت نرم دارای پرتوی خروجی تنظیم شده است که امکان کار یکنواخت و تمیز دستگاه را فراهم می نماید.

مشاهده نمونه‌های درمانی

برای بزرگنمایی کلیک کنید

هنگامی که متخصصان خرید یک دستگاه لیزر دایود بافت نرم را مورد توجه قرار می دهند، برای آنها مهم است که به دنبال ویژگی هایی باشند که استفاده از دستگاه را برای آنها ساده تر نماید و انعطاف پذیری بیشتری در اختیار آنها قرار دهد. برای مثال، بعضی از دستگاه های لیزر دایود بافت نرم دارای صفحه نمایش لمسی با طراحی ابتکاری و قابلیت جهت دهی برای انتخاب و فعال سازی ساده و راحت برنامه ها هستند. در این حالت دستگاه می تواند یک دسته ارگونومیک (دارای مهندسی انسانی) داشته باشد، از یک پدال پایی بدون سیم یا یک کلید انگشتی برای سهولت فعال سازی برخوردار باشد، و سر فیبری (قابل بازیافت) با امکان تنظیم واحد دوز داشته باشد و به این ترتیب نیازی به تنظیم سر دستگاه برای هر بیمار قبل از استفاده آن وجود نخواهد داشت.

معمولاً، دستگاه های لیزر بافت نرم دایود کمترین ناراحتی را برای بیمار پس از درمان عمل زیبایی لثه به همراه دارند و هیچ آسیبی به بافت سالم دهان و دندان وارد نمی کنند. به خاطر اینکه لیزر بافت نرم می تواند بطور هم زمان عملیات برش و لخته شدن را انجام دهد، در عمل می تواند با سوزاندن بافت نرم بلافاصله خون ریزی از محل درمان را متوقف کند. دستگاه های لیزر دایود مورد استفاده برای دندان پزشکی جهت جراحی بافت نرم، می توانند دامنه ای از 805 نانو میلیمتر یا 1064 نانو میلیمتر را ایجاد کنند.

در مطالعات انجام شده برای تعیین کارایی لیزر دایود در کاهش سطح باکتری هایی که باعث ابتلا به بیماری پریودنتال می شوند، یک گزارش (که تمرکز آن بر استفاده از لیزر دایود به عنوان درمان مکمل برای روش قدیمی درمان و عصب کشی دندان بوده است) نشان می دهد کاهش سطح باکتری افزایش پیدا کرده، وضعیت خون ریزی بهبود یافته، و شاخص های دندان پزشکی بطور قابل توجه در زمان استفاده از لیزر دایود افزایش داشته است.

جالب توجه است که برای استفاده کنندگان این روش درمانی برای اهداف زیبایی لثه و درمان لبخند لثه ای (ليفت لثه)، در یک مطالعه دیگر که به بررسی استفاده از لیزر دایود به همراه روش جراحی قدیمی پریودنتال پرداخته است، محققان عواملی همچون میزان درد، مقدار مصرف داروی مسکن، التهاب بافت، و رنگ بافت را در بین پارامترهای دیگر در 6 هفته و 5 ماه فاصله زمانی پس از درمان بررسی کرده اند.

در این مطالعه خاص، محققان به این نتیجه رسیده اند که تقبل هزینه اصلاح لبخند لثه ای (ليفت لثه) با استفاده از لیزر دایود به عنوان یک روش مکمل برای جراحی پریودنتال درد و التهاب بافت کمتری را پس از درمان برای بیمار به همراه دارد و به این ترتیب استفاده از لیزر برای دایود جهت اصلاح لبخند لثه نما  برای بافت دهانی بی خطر تشخیص داده شده است.

 

درکلینیک دکتر بزرگ و دکتر محمدی‌نژاد اصلاح لبخند لثه ای با لیزر دایود (ليفت لثه) مخصوص بافت نرم (Soft tissue laser) انجام می شود. مزایای لیزر به قرار زیر هستند:

  • بدون درد
  • بدون خونریزی
  • بدون تورم
  • بدون نیاز به بخیه
  • ترمیم سریع است و در عرض چند ساعت انجام میشود.
  • صد درصد بدون بازگشت است.

با این کار هماهنگی بین لثه با خط لبخند و دندان ها انجام میشود.

هزینه و قیمت

هزینه لبخند لثه ای (ليفت لثه) برای هر بیمار متفاوت است و حتی هر دندان پزشک هزینه اصلاح طرح لبخند لثه ای (ليفت لثه) را متفاوت از دیگری طلب می کند. با این حال، هزینه های اجتماعی و عاطفی لبخند لثه نمای شما بسیار بیشتر از هزینه اصلاح لبخند لثه نما است.  مقدار هزینه اصلاح لبخند لثه ای (ليفت لثه)در کلینیک ما پس از معاینه اولیه به اطلاع شما خواهد رسید.

طرح لبخند لثه ای (ليفت لثه) از لحاظ زیبایی ممکن است برای فرد مشکلاتی را ایجاد کند. نمایان بودن لثه هنگام خندیدن و کوتاه بودن دندان ها باعث می شود لخند زیبایی نداشته باشید. این مشکل با روش های درمانی از قبیل ارتودنسی، با لیزر، جراحی لثه با لیزر و... می توان نسبت به رفع آن اقدام کرد.

نتیجه گیری

این مطلب نشان می دهد بیمارانی که با ظاهر شدن بیش از حد بافت لثه مواجه بوده و نیاز به اصلاح لبخند لثه ای (ليفت لثه) دارند . می توانند به صورت بی خطر، ساده و موثر با حداقل ناراحتی در مطب دندان پزشکی با استفاده از تکنولوژی لیزر دایود و آموزش مناسب جهت اصلاح طرح لبخند لثه ای (ليفت لثه) درمان شوند.

به این پست امتیاز دهید.
جراحی لبخند لثه ای با لیزر(ليفت لثه)
5 از 1 رای