Dencare

لمینت دندان برای رفع مشکلات ظاهری لبخند (رنگ،شکل و طول دندان)

uruuu55

MxmKYTj7s5QhZrgz2OLGqmBc8Gs7F1PbdLRrptHsW7pcCpXGzMH2qpGm34d2a9Zj3

reye

لمینت

لبخند برای شخصیت، اعتماد به نفس، روابط و موفقیت ما بسیار مهم است. ما در جهانی زندگی می‌کنیم که لبخند جذاب در همه حوزه‌های زندگی ما نقش حیاتی ایفا می‌کند. دو سوم مردم از لبخندشان ناراضی هستند. اگر با لب پر شدن، ترک یا لکه‌های روی دندان ‌هایتان مشکل دارید، شما تنها فرد دچار این مشکل نیستید. ونیرهای لمینت دندان راه حل کاملی برای انواع مشکلات معمول دندان هستند و می‌توانند برای اصلاح مشکلات زیبایی به تنهایی و یا در ترکیب با سایر روش‌ های زیبایی و فرآیندهای دندانپزشکی ترمیمی استفاده شوند. لبخند سفید، شفاف تر، و با طراحی زیبای ونیرها، راه حل عالی برای تبدیل بد رنگی، لب پریدگی، یا ناهمواری دندان‌ها است. ونیر لمینت‌ دندان به لطف ظاهر طبیعی خود و مجموعه گسترده‌ای از عملکردها، در میان معتبرترین و محبوب‌ترین فرآیندهای دندانپزشکی زیبایی قرار دارند.

[sv slug=”alert”]

متخصصان کلینیک دکتر بزرگ و دکتر محمدی‌نژاد با حداقل تراش دندان و استفاده از جدیدترین مواد فیسینگ دندان و تکنیک‌های قالب گیری و استفاده از مجرب‌ترین لابراتوار خاورمیانه که مجهز به دستگاه Cad Camمی‌باشد، بازسازی سیمای لبخند شما را با بهترین کیفیت، امکان پذیر می‌سازند.برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن‌های 021-22027384 و 021-22023658 تماس حاصل فرمایید.

[sv slug=”alert1″]

6ui6u

انواع مختلف لمینت دندان و مزایای آن‌ها


انواع مختلف ونیر و مزایای آن‌ها

در اینجا رایج‌ترین انواع ونیر و مزایا و معایب هر یک ذکر شده است:

لمینت دندان پرسلنی

ونیرهای پرسلینی  (که به لمینت‌ دندان نیز شناخته می شوند) لایه‌های نازک ویفری از پرسلین هستند که می‌توانند به صورت سفارشی برای درمان استفاده شوند و زیبایی لبخند شما را افزایش دهند. ونیرهای پرسلینی به طور دائمی به دندان‌ها متصل شده، و نواحی دچار نقص دندان را پنهان می‌کنند و دندان ‌های زیبای ایجاد می‌نمایند که ظاهر و احساس طبیعی به همراه دارد.

لومینرز

لومینرزها نازک‌ترین و قوی‌ترین ونیرهای دندانی هستند که به اندازه یک لنز تماسی ضخامت دارند. استفاده از لومینیرز نیازی به ساییدن دندان ندارد و برای بیمار بدون درد است. برای قرار دادن لومینیرز تقریبا دو مراجعه به دندانپزشک نیاز است. این ونیرها بیش از 20 سال دوام دارند و در صورت تمایل به طور کامل برگشت پذیر خواهند بود.

لمینت دندان های کامپوزیتی

لمینت دندان کامپوزیتی، که به ونیرهای پیوندی نیز شناخته می شوند، یک روش ارزان‌تر و با تخریب کمتر برای بهبود لبخند شما هستند. آن‌ها را می‌توان در یک مراجعه به دندانپزشک قرار داد. ونیرهای پیوندی حدود پنج تا ده سال دوام دارند و با مواد کامپوزیت دندان‌ های جلوی شما را پوشش می دهند و یک لبخند کامل را فراهم می‌نمایند. این ونیرها برای رسیدن به ظاهر دندان‌ های طبیعی جلا داده می‌شوند و صاف می‌شوند.

ونیرهای کامپوزیتی به شما کمک می‌کنند تا لبخند رویایی خود را به دست آورید، اما بیشتر از لمینت دندان در معرض لب پر شدن و لکه دار شدن هستند. اگر چه این یک معضل بزرگ است ، ونیرهای پیوندی را می‌توان به راحتی ترمیم کرد. پزشکان خدمات زیبایی دندانپزشکی فوق العاده‌ای را ارائه می‌دهند و سال‌هاست بدون هیچ عیبی ونیرهای پیوندی را استفاده می‌کنند و برای بیماران لبخند زیبایی را به ارمغان می‌آورند.

ونیرهای کامی

ونیرهای کام به طور کلی از طلا ساخته می‌شوند، اما شما همچنین می‌توانید آن‌ها را از مواد پرسلینی یا مواد کامپوزیتی تهیه کنید. این ونیرها به طور خاص برای درمان و پوشش دادن ساییدگی دندان‌ ها طراحی شده‌اند و به داخل دندان‌های بالای شما اعمال می‌شوند.

ونیرهای موقت

ونیرهای موقت معمولا قبل از قرار دادن لمینت دندان یا زمانی استفاده می‌شوند که شما می‌خواهید ونیرهایی داشته باشید که به راحتی در صورت نیاز برداشته می‌شوند. ونیرهای موقت از یک نوع مواد رزین یا پلاستیک انعطاف پذیر ساخته شده‌اند. حتی کیت‌هایی وجود دارد که می‌توانید برای قرار دادن ونیرهای موقت در خانه خریداری کنید.فرقی نمی‌کند بخواهید لبخند خود را با لمینت دندان یا ونیرهای پیوندی بهبود بخشید، دندانپزشکی زیبایی به شما کمک خواهد کرد تا لبخندی را که همیشه رویای آن را داشته‌اید، به دست آورید. لبخند خود را بهبود بخشید و اعتماد به نفس جدیدی را با درمان ونیر متخصصان ما کسب کنید.

jrhu

 

لمینت‌ دندان چه مشکلات دندانی را برطرف می‌کند؟


لمینت‌ها چه مشکلات دندانی را برطرف می‌کنند

اکثر افرادی که قصد بهبود کیفیت لبخندشان را دارند، متقاضی مناسبی برای ونیر لمینت دندان یا (فسینگ دندان) خواهند بود. به طور کلي، متقاضیان لمینت دندان مينايی خوبي دارند، اما برای بهبود مشکلات دندانپزشکی زير نياز به کمک دارند:

 • لکه‌های دندانی: بعضی اوقات دندان‌ های زرد یا بد رنگ به خوبی به درمان‌های سفید کردن دندان پاسخ نمی‌دهند. لمینت گرینه مناسبی برای پوشش دادن این لکه‌ها و یا بد رنگی دندان ‌هاست.
 • دندان‌ های کوتاه و / یا لبخند لثه‌ای : افراد دارای دندان‌ های کوچک دو مسئله را برطرف کنند: اندازه دندان‌هایشان و اینکه آیا هنگام لبخند زدن مقدار زیادی از لثه‌ها مشخص می‌شود یا خیر. برای این بیماران، ونیرهای سرامیکی و / یا لیفت لثه می‌توانند ظاهر دندان‌ ها را بلندتر کند و به تغییر شکل خط لثه کمک نماید.
 • دندان‌های آسیب دیده، شکسته و یا بد شکل: آسیب دیدگی، ترک خوردگی و بد شکلی دندان به راحتی می‌تواند با ونیر برطرف شود. ونیرهای پرسلینی نتایج با دوام، طولانی مدت و زیبایی دارد. ونیرهای دندانی را می‌توان به صورت سفارشی برای اصلاح نواقص دندان و بازسازی قدرت و دوام دندان ‌ها تهیه کرد. این لمینت دندان نه تنها طبیعی هستند، بلکه به زیبایی با دندان‌ های اطراف ادغام می‌شوند و همانطور که قبلا ذکر شد، در برابر لکه یا تغییر رنگ مقاوم می باشند.
 • دندان‌های کج: ونیر لمینت یک گزینه عالی برای اصلاح مسائل هم ترازی بدون صرف سال‌ها مراجعه به دندانپزشک هستند. لمینت دندان ممکن است به خصوص برای کسانی جذاب باشد که پس از درمان ارتودنسی قبلی کجی دندان‌ های شان بازگشت داشته است.
 • شکاف بین دندان‌ها: برای بستن فاصله بین دندان‌ ها بدون نیاز به سوراخ کردن و یا ساییدن ساختارهای دندان سالم، می‌توان از لمینت استفاده کرد. ونیرها نه تنها شکاف بین دندان‌ها را می‌بندند بلکه باعث ایجاد یک لبخند طبیعی نیز می‌شوند.

 

mee1

مراحل لمینت دندان


 

به طور معمول، لمینت دندان نیاز به دو مراجعه به دندانپزشک دارند. در اولین مراجعه، سه مرحله مهم انجام می‌شود:

 • در مرحله اول، دندان ‌هایتان برای قرار گیری ونیر آماده می‌شوند، که ممکن است شامل برش بخشی از دندان‌ها باشد، به طوری که بتوان ونیر لمینت دندان را روی آن قرار داد.
 • در مرحله دوم، قالبی از دندان ‌ها یا دندان گرفته می‌شود که بعد از آن برای آماده کردن ونیر به آزمایشگاه ارسال می‌شود.
 • در نهایت ممکن است (بسته به اینکه میزان برداشتن ساختار دندان) یک ونیر موقت دریافت کنید. این ونیر موقت در حین آماده شدن ونیرهای دائمی در آزمایشگاه از دندان شما محافظت می‌کند.

اگر روکش موقت دریافت کرده باشید، در مراجعه دوم حذف خواهد شد. سپس، ونیر لمینت دندان جدید قرار داده می‌شود و دندانپزشک اطمینان حاصل خواهد کرد که به صورت مناسب و راحت قرار داده شده است. بهتر است که پس از اتصال ونیرهای پرسلینی به دندان ‌هایتان، آن‌ها را دستکاری نکنید، زیرا هر گونه تنظیمات از قبل انجام خواهد شد. هنگامی که شما و دندانپزشک تان از ظاهر و احساس ونیر اعلام رضایت کردید، ونیر چسبانده خواهد شد.

دندانپزشکی دیجیتال در ساخت لمینت دندان

[sv slug=”alert”]

در کلینیک دکتر بزرگ و دکتر محمدی ‌نژاد روش ساخت فیسینگ دندان و لمینت دندان از ابتدای قالب تا انتها از طریق CAD-CAM و به صورت کامپیوتری است. از قابلیت‌های IPS e.max به روش CAD-CAM امکان نازک کردن تا 0.3 میلی متر است که نیاز به تراش دندان به حداقل می‌رسد. مخصوصاً در جاهایی که نیاز به root canal برای تامین زیبایی هست، این احتمال حذف می‌گردد.ضمناً IPS e.max ظاهری کاملا طبیعی، ظریف و زیبا دارد. با این روش لمینت دندان ، ظاهری مانند دندان طبیعی دارد و بسیار ظریف است. به علت ساخت کامپیوتری روکش‌ های CAD-CAM تطابق، استحکام، سرعت گذاشتن لمینت دندان و بقای کار تضمین شده است. لمینت‌ ها نشکن هستند و با افزایش عمر تغییر رنگ نمی‌دهند.

[sv slug=”alert1″]

آیا لمینت‌ دندان برای همه عمل می‌کنند؟


لمینت دندان همیشه برای برخی افراد گزینه مناسبی نیستند. اگر دندان‌ های شما به طور قابل ملاحظه‌ای دچار پوسیدگی یا ضعیف شده باشند، ممکن است متخصص ونیر لمینت دندان اصلا نتواند ونیر را قرار دهد.

هزینه و قیمت لمینت دندان


محاسبه قیمت لمینت دندان و هزینه لیمینت دندان بستگی به بسیاری از فاکتورهای خاص دارد که برای مثال از موارد زیر در این رابطه می‌توان نام برد:

 • هزینه لمینت دندان با توجه به نرخ دستمزد دندان پزشک زیبایی که این روش درمانی را برای شما انجام می‌دهد، تعیین می‌شود .
 • تجربه هنری و تکنیکی سازنده روکش سرامیکی و دندان پزشک زیبایی که روکش را در دهان شما کار می‌گذارد درقیمت لمینت دندان موثر است.
 • محل انجام درمان دندانپزشکی: قیمت لمینت دندان و هزینه روکش  و نیز تمام روش‌های دندان پزشکی زیبایی از منطقه‌ای به منطقه دیگر در هر کشور متفاوت است و این موضوع را بطور خاص می‌توان قیمت لمینت دندان در شهرهای بزرگ در مقایسه با شهرهای کوچک مشاهده کرد.
 • نوع بیمه خدمات درمانی که شما از آن استفاده می‌کنید: بیمه‌های خدمات درمانی معمولاً هزینه‌های زیبایی دندان را پوشش نمی‌دهند.
 • مواد مورد استفاده برای ساخت روکش: ونیر‌های ساخته شده از پرسلین گران‌تر از ونیرهایی است که بطور مستقیم یا غیر مستقیم از رزین کامپوزیت ونیر ساخته می‌شوند.
 • تعداد دندان‌ هایی که نیاز به روکش لمینت دندان دارند.
 • مقدارهزینه لمینت دندان در کلینیک ما پس از معاینه اولیه به اطلاع شما خواهد رسید.

سوالات متداول لمینت دندان


پس از روکش زیبایی لمینت دندان چه اتفاق برای دندان‌ ها می‌افتد، آیا احتمال پوسیدگی دندان‌ ها وجود دارد؟

چنانچه پس از لمینت نیز به خوبی از دندان‌ ها مراقبت کنید و مرتب دندان ‌ها را نخ بکشید و با خمیردندان مسواک بزنید، احتمال پوسیدگی دندان‌ها افزایش نمی‌یابد. در کل بهتر است که مصرف قند را کاهش دهید و شیرینی جات و دسر را همراه با وعده‌های اصلی غذا میل کنید تا دچار پوسیدگی دندان نشوید.

ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟

ماندگاری لمینت ونیر 20 ـ 7 سال است. خود ونیر غیرفعال و غیرزنده است، اما دندانی که ونیر به آن چسبانده می‌شود و بافت‌های لثه اطراف آن زنده است و تغییر می‌کند. برای مثال تحلیل رفتن لثه و انقباض خط لثه باعث می‌شود که سطوح ریشه دندان مشخص شود. اگر ونیر جدا شود، می‌توان دوباره آن را چسباند. چنانچه ونیر لب‌ پر شود یا ترک بخورد، اگر نتوان آن را ترمیم کرد، ونیر باید عوض شود.

آیا پس از لمینت دندان‌ های بالا، دندان ‌های پایین زردتر به نظر خواهد رسید و رنگشان با رنگ دندان‌ های بالا فرق خواهد کرد؟

این موضوع در جلسه مشاوره‌ی قبل از شروع درمان اصطلاح طرح لبخند بررسی می‌شود تا همه چیز با هم همخوانی داشته باشد. اکثر بیماران معمولاً دندان ‌های پایین را به روش بلیچینگ سفید می‌کنند تا دندان‌ های بالا و پایین با هم تناسب داشته باشند.

آیا چای و قهوه ونیر سرامیکی را نیز مانند دندان‌ های طبیعی لک می‌کند؟

ونیر سرامیکی هیچ‌ گاه لک نمی‌شود، با این حال اگر دندان‌ ها مستعد لک شدن و تغییر رنگ باشد، سعی کنید از کارهایی که باعث لک شدن دندان ‌ها می‌شود، اجتناب کنید یا آنها را به حداقل برسانید و با رعایت بهداشت به خوبی از دندان‌ هایتان مراقبت کنید.

جایگزین‌ های ونیر کدامند؟

برخی دندانپزشکان محصولی به نام لبخند فوری ” Snap on Smile” را ارائه می‌دهند. کافی است این وسیله را روی دندان‌های خود بگذارید تا دندان‌ها سفید و مرتب به نظر برسد. هرچند لبخند فوری مانند لومینیرز یا ونیر طبیعی نیست، با این حال طرفداران بسیاری دارد. باندینگ نیز روش دیگری است که در آن دندانپزشک ونیر کامپوزیت را اطراف دندان شکل می‌دهد تا رنگ و شکل دندان بهتر شود و فاصله بین دندانی بسته شود. ایمپلنت کاشت دندان و روکش نیز از جایگزین‌های لمینت دندان به شمار می‌روند که نتایجی دائمی‌تر و ماندگارتر را به دست می‌دهند.

آیا دندان ‌ها پس از لمینت نسبت به سرما و گرما حساس می‌شود؟

چون لایه نازکی از مینای دندان برای چسباندن لمینت تراش داده می‌شود، دندان ‌ها پس از درمان اندکی نسبت به سرما و گرما حساس می‌شود، البته این حساسیت موقتی است و ظرف چند روز برطرف می‌شود. بهتر است تا چند روز از خوردن خوراکی‌های سرد و داغ پرهیز کنید تا روکش دندان به خوبی روی دندان را پوشش دهد.

آیا می‌توانم فقط دندان‌ های بالا یا پایین را لمینت کنم؟

هدف از درمان لمینت این است که دندان‌ های بالا و پایین کاملاً با هم همخوانی داشته باشد، مهم نیست که آیا تمام دندان‌ ها را لمینت می‌کنید یا فقط چند دندان را درمان می‌کنید، در هر حال دندانپزشک نهایت سعی خود را می‌کند تا دندان‌ ها طبیعی و یکدست به نظر برسد. به بیماران توصیه می‌شود که دندان‌ ها را قبل از چسباندن ونیر سفید کنند تا رنگ تمام دندان ‌ها یکدست شود.

استحکام ونیر چقدر است؟ چه غذاهایی را نباید پس از لمینت بخورم؟

ونیر پرسلینی بسیار محکم و بادوام است. با این حال پرسلین نوعی روکش سرامیکی است و در صورت اعمال نیروهای بسیار شدید ترک می‌خورد. بنابراین بهتر است از جویدن یخ، آب نبات، شکستن آجیل با دندان و خوردن ذرت بو داده خودداری کنید و از دندان‌ها برای باز کردن بسته‌ها استفاده نکنید. البته این خوراکی ‌ها و کارها به دندان‌ های طبیعی نیز آسیب می‌زند، هرچند ونیر بسیار محکم است، اما شکست‌ناپذیر نیست.

شب‌ها دندان قروچه می‌کنم، آیا این کار به ونیر آسیب می‌زند؟

بله، این عادت دندان قروچه همان اندازه که به دندان‌ های طبیعی آسیب می‌زند، برای ونیر نیز مضر است. دندانپزشک زیبایی محافظ دهانی را برایتان تهیه می‌کند تا شب‌ها از آن استفاده کنید. استفاده از گارد فشار روی دندان‌ ها را هنگام خوابیدن کاهش می‌دهد.

من به چند ونیر نیاز دارم؟

برای تعیین تعداد ونیر یا اطلاع از مناسب بودن این درمان باید با دندانپزشک زیبایی مشاوره کنید. بهتر است تعداد ونیرها زوج باشد. دو، چهار، هشت، ده یا دوازده ونیر بهترین نتیجه را به دست می‌دهد. در بعضی موارد استفاده از شش ونیر توصیه نمی‌شود، چون تغییر دادن دندان ‌های نیش، بدون تغییر دادن دندان‌ های آسیاب کوچک، ظاهری غیرعادی را کنار دندان‌ های عقبی ایجاد می‌کند. دندان ‌های آسیاب و آسیاب کوچک تحت ‌الشعاع دندان‌ های نیش قرار می‌گیرند و به جای لبخندی زیبا، لبخندی غیرعادی و ترسناک خلق می‌شود.

رایج‌ترین علل تعویض ونیر کدام است؟

ونیر بسیار محکم است و در شرایط عادی نمی‌شکند. چنانچه لثه تحلیل برود، ریشه دندان مشخص می‌شود و باید ونیر جدید برای پوشاندن ریشه‌ها تهیه شود.

آیا لمینت دندان‌ ها دردناک است؟

درمان لمینت تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و تا زمانی که اثر دارو از بین نرفته است، بیمار کمترین دردی حس نمی‌کند. چنانچه گستردگی درمان کمتر (دو یا چهار ونیر) باشد، پس از آن که اثر دارو از بین رفت، نیز ناراحتی بسیار جزئی خواهد بود. درد لثه‌ها نیز پس از لمینت طبیعی است و اگر درمان شامل 8 ونیر یا بیشتر باشد، احتمالاً فک نیز درد خواهد گرفت. البته این ناراحتی مختصر با مصرف مسکن های بدون نسخه آرام می‌شود.

آیا باید قبل از ونیر جراحی زیبایی لثه انجام شود؟

در اکثر موارد اگر جراحی زیبایی لثه قبل از ونیر انجام شود، نتیجه بهتری به دست می‌آید. جراحی لثه با هدف متقارن کردن و بلندتر نشان دادن دندان‌ های کوتاه انجام می‌شود. جراحی لثه ناراحتی بیشتری را در طول درمان و پس از آن به بیمار تحمیل نمی‌کند. البته درصد پایینی از بیماران باید جراحی لثه را برای افزایش طول تاج دندان‌ های بسیار کوتاه انجام دهند. بیمار برای انجام این عمل به متخصص لثه معرفی می‌شود.

آیا می‌توان دندان ‌ها را در دوران بارداری لمینت دندان کرد؟

لمینت دندان‌ ها در دوران بارداری ایمن است، با این حال برخی دندانپزشکان توصیه می‌کنند که این درمان زیبایی به بعد از زایمان موکول شود. حساس بودن لثه‌ها به دلیل افزایش یافتن جریان خون در دوران بارداری تنها عارضه بارداری است که به تعویق انداختن لمینت را توجیه می‌کند.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *