Dencare

لومینیرز دندان چیست؟

 

10008555

در واقع لومینیرز یک ساختار بسیار نازک ساخته شده از پرسلاین است که به دندان شما متصل می شود. این حقیقت که لومینیرز دندان بسیار نازک است، این امکان را فراهم می کند که آماده سازی دندان برای زیبایی طرح لبخند کاهش پیدا کند. در اکثر مواقع این روش درمانی ناراحتی خاص برای بیمار به همراه ندارد یا ناراحتی ناشی از بسیار کم می باشد. استفاده از این روش درمانی معمولاً به 2 تا 3 جلسه ملاقات با دندانپزشک نیاز دارد.

[sv slug=”alert”]

در کلینیک دکتر بزرگ و دکتر محمدی نژاد، متخصصان ما از آخرین تکنولوژی لومینیرز استفاده می کنند که در آن از ونیر های سرامیکی زیبا و مدرن استفاده می شود. در این روش نیازی به دریل کردن دندان ها وجود ندارد و یا بسیار کم انجام می شود. همچنین در این حالت نیازی به استفاده از داروهای بی حسی موضعی نیست. به این ترتیب روکش لومینیرز به نحوی طراحی می شود که بتواند نتایج زیبایی مناسب را با استفاده از یک فرآیند درمانی ساده و بدون درد در اختیار افراد متقاضی قرار دهد.برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن های 021-22027384 و 021-22023658 تماس حاصل فرمایید.

[sv slug=”alert1″]

عارضه‌هایی که می‌توانند با استفاده از لومینیرز بهبود یابند


عارضه‌هایی که می‌توانند با استفاده از لومینیرز بهبود یابند

تعدادی از بیماری‌ها را می‌تواند با استفاده از لومینیرها و توسط Cerinate اصلاح کرد. در ادامه برخی از مسائل دندان‌پزشکی لیست شده اند که می‌توان آنها را لومینیرها درمان کرد:

  • دندان‌هایی که لک شده یا تغییر رنگ داده اند.
  • دندان‌های بد شکل
  • دندان‌های فاصله‌دار
  • دندان‌هایی که دارای ترک یا پریدگی‌های کوچک در سطح خود هستند.
  • دندان‌های کوچک
  • دندان‌هایی که شکل نامنظم دارند.
  • دندان‌های شلوغ و نامرتب
  • دندان‌هایی با کجی خفیف

لومینیرز چیست؟


 لومینیرز چیست

لومینیرز یک پوشش ساخته شده از پرسلاین است که به جلوی دندان متصل می شود و به این ترتیب اکثر موارد نقص و اشکالات ظاهری دندان را اصلاح می کند. افراد مناسب برای استفاده از این روش درمانی می بایست به مقدار کافی سطح مینای دندان داشته باشند که بتوان لومینیرز را به آن متصل کرد و از دستیابی به نتایج بلند مدت پس از درمان مطمئن شد. با توجه به اینکه روش لومینیرز نیازمند دستکاری و برداشتن ساختار طبیعی دندان نیست، در صورت نیاز می توان روکش لومینیرز را از روی دندان برداشت.

مقایسه لومینیرز و ونیر

هر دوی لومینیرز و ونیر می توانند مجموعه ای از مشکلات دندان را اصلاح کنند و یک ظاهر زیبا و لبخند ایده آل برای فرد ایجاد نمایند. با این وجود تفاوت هایی نیز بین این دو روش درمانی وجود دارد. ونیرهای دندان ساخته شده از پرسلاین روش درمانی سنتی برای اصلاح مشکلات زیبایی دندان ها هستند و ضخامت تقریبی آنها در حدود نیم میلی متر است. این روکش ها به صورت دائم به جلوی دندان ها متصل می شوند و باعث استحکام، دوام و ماندگاری بیشتر این دندان ها می گردند. علاوه بر این، روکش نسبت به لک شدن مقاوم است.

ونیر از بسیاری جهات شبیه روکش دندان است، با این تفاوت که هنگام استفاده از روکش بخش جلوی دندان پوشانده می شود، در حالی که در هنگام روکش کردن دندان، کل سطح دندان زیر پوشش می رود. به این ترتیب با استفاده از روکش می توان ساختار کامل بخش زیر بنایی دندان را حفظ کرد. لومینیرز دندان یک نوع خاص از روکش است که به صورت بسیار نازک طراحی می شود. روکش لومینیرز حتی نازک تر از ونیر های سنتی است و دقیقاً روی بخش اصلی دندان قرار می گیرد. علاوه بر این استفاده از روکش لومینیرز بدون درد است و این موضوع مزیت اصلی انتخاب این روش درمانی به جای روکش سنتی ونیر می باشد. با توجه به اینکه استفاده از روکش های نیازمند برداشتن بخشی از ساختار طبیعی دندان است، بیمار در هنگام درمان با مقداری درد مواجه خواهد شد.

[sv slug=”alert”]

جهت آشنایی بیشتر با لمینت دندان بر روی لینک کلیک کنید.

[sv slug=”alert1″]

آیا هیچگونه ناراحتی هنگام درمان با روکش لومینیرز وجود دارد؟

خیر، به خاطر اینکه استفاده از این روکش نیازمند آماده سازی دندان ها نیست، این روش درمانی هیچ ناراحتی و دردی برای بیمار ایجاد نمی کند. در این روش نیازی به تزریق مواد بی حسی یا دریل کردن ساختار حساس دندان وجود ندارد.

[sv slug=”alert”]

برای بیمارانی که از دندان پزشکی وحشت دارند، در این کلینیک از داروهای ضد تشویش و نگرانی استفاده می شود تا به این ترتیب به ایجاد احساس بهتر در بیمار در طول درمان کمک شود. برای شروع درمان، متخصصین کلینیک دکتر بزرگ و دکتر محمدی نژاد همیشه یک طرح درمان مکتوب و جامع برای شما تهیه می کنند و به این ترتیب شما می توانید آگاهی کامل از هزینه های درمان خود داشته باشید.

[sv slug=”alert1″]

چند جلسه درمانی برای اصلاح طرح لبخند با روکش لومینیرز نیاز است؟

با توجه به اینکه هنگام استفاده از اصلاح طرح لبخند با روکش لومینیرز ممکن است فرد به سایر درمان های دندانپزشکی نیاز داشته باشد، این روش درمانی معمولاً نیازمند دو تا سه جلسه ملاقات با دندان پزشک است.

نوع خاصی از لومینیرز برای افرادی که دنبال اصلاح طرح لبخند خود هستند، مناسب است؟

خیر، در بعضی موارد اصلاح لبخند لثه ای بهترین روش قابل استفاده برای رفع مشکل بیمار نیست. به این منظور لازم است شما یک جلسه ملاقات با دندان پزشک خود داشته باشید تا دندان پزشک بتواند وضعیت طرح لبخند شما را بررسی کند و درباره مناسب بودن این روش درمانی برای استفاده مشاوره لازم را به شما ارائه نماید. در صورت نیاز دندان پزشک زیبایی یک روش جایگزین را در این رابطه به شما پیشنهاد خواهد داد.

[sv slug=”alert”]

اگر شما می خواهید که یک طرح لبخند کامل و بدون نقص داشته باشید، لازم است با تیم حرفه ای متخصصین ما در کلینیک دکتر بزرگ و دکتر محمدی نژاد ملاقات کنید و به ما اجازه دهید تفاوت ایجاد شده در طرح لبخند را با استفاده از روکش یا روکش لومینیرز به شما نشان دهیم. در طول جلسه مشاوره، متخصصان ما درباره روش های درمانی مختلف قابل استفاده برای بهبود طرح لبخند با شما صحبت خواهند کرد. در این جلسه ما می توانیم یک لبخند آزمایشی برای شما شبیه سازی کنیم که با توجه به آن می توان نتایج نهایی حاصل از درمان را بدون نیاز به شروع درمان مشاهده کرد.

[sv slug=”alert1″]

 روکش لومینیرز می تواند به دندان ها آسیب وارد کند؟

روکش لومینیرز می تواند به دندان ها آسیب وارد کند

به خاطر اینکه استفاده از اکثر روکش ها نیازمند برداشتن مقداری از ساختار طبیعی دندان است، این روش درمانی می تواند به دندان های شما آسیب وارد کند و در طول درمان بیمار با مقداری درد و ناراحتی مواجه می شود. به هر حال روش درمانی روکش لومینیرز کاملاً متفاوت است. در این روش نیازی به سایش، بریدن یا پر کردن دندان وجود ندارد. در نتیجه، برای این روش درمانی از داروی بی حسی استفاده نمی شود.

علاوه بر این، در این حالت نیازی به استفاده از روکش های موقت تا زمان آماده شدن روکش های لومینیرز دائمی وجود ندارد. هنگامی که این روش درمانی کامل شد، هیچ ناراحتی یا حساسیت مشخصی پس از درمان برای بیمار ایجاد نمی شود و این شرایط به معنی این است که از همان ابتدا بیمار می تواند یک ظاهر طبیعی و احساس راحت را با استفاده از این روکش ها در اختیار داشته باشد.

ماندگاری و دوام روکش های لومینیرز

نتایج تحقیقات کلینیکی بلند مدت (بیش از 20 سال) نشان دهنده دوام و ماندگاری کامل و 100 درصد این روش درمانی بدون ایجاد هر گونه تغییر در روکش های لومینیرز است.

آیا امکان برداشتن لومینیرز از روی دندان در صورت نیاز وجود دارد؟

بله، روش درمانی لومینیرز کاملاً برگشت پذیر است. این شرایط عمدتاً به خاطر این است که نیازی به اصلاح و دستکاری ساختار دندان های طبیعی در این روش وجود ندارد و به این ترتیب دندان های شما در صورت برداشتن روکش سرامیکی لومینیرز سالم و طبیعی بنظر می رسد.

مراقبت پس از اعمال لومینیرز چگونه است؟


ونیرها در طول سال‌های زیاد از مراقبت صحیح اطمینان داده اند. با اعمال مراقبت لازم، می‌توانید انتظار داشته باشید که برای مدت زمان طولانی از لبخندی زیبا و سفید بهره خواهید برد. بنابراین، برخی دستورات مراقبتی هستند که باید برای ترمیم‌کننده‌های چینی مدنظر داشته باشید. در 24 تا 48 ساعت پس از نصف، استفاده از غذاهای نرم توصیه می‌شود.

مسواک و نخ دندان

مسواک و نخ دندان

درست مانند دندان‌های طبیعی، کلید حفظ زیبایی لومینیرها/ ونیرها، حفظ بهداشت صحیح دهان و دندان می‌باشد. این گفته به این معنی است که شما باید دندان‌های خود را مرتباً مسواک زده و از نخ دندان هم استفاده کنید. این کار به از بین بردن ذرات غذا و باکتر‌ی‌هایی که می‌توانند باعث آسیب به دندان‌های شما و همچنین سطح لومینیرها/ ونیرها شوند، کمک می‌کند.

ویزیت‌های منظم را حفظ کنید

ویزیت‌های منظم را حفظ کنید

یکی از بهترین روش‌ها برای سالم نگه داشتن دندان‌ها و لثه‌ها، در کنار مراقبت روزانه از بهداشت صحیح دهان و دندان، ملاقات منظم با دندانپزشک برای انجام تمیزکاری‌های حرفه‌ای می‌باشد (این کار هر شش ماه یکبار توصیه می‌شود). این کار به سلامت دندان‌ها و لثه‌های شما کمک کرده و اگر هرگونه لکه بر روی لومینیرز ها/ ونیرها دیده شود، دندان‌ پزشک می‌تواند آن را رفع کرده و برای از بین بردن آنها قبل از دائمی شدن، اقدام کند.

از غذاها و مایعاتی که باعث ایجاد لکه می‌شوند، پرهیز کنید

از غذاها و مایعاتی که باعث ایجاد لکه می‌شوند، پرهیز کنید

با گذشت زمان، غذاها و نوشیدنی‌های دارای رنگ سیاه، در صورتی که به صورت مکرر استفاده شوند، می‌توانند دندان‌ها را لک کنند، چه دندان‌ها به صورت طبیعی باشند و چه با لومینیرها/ ونیرها پوشیده شده باشند. چای، برخی از انواع نوشیدنی‌های تیره و سیگار کشیدن، می‌توانند با گذشت زمان باعث لکه یا کدر شدن سطح دندان شوند. با این حال، در بیشتر مواقع، سطح لومینیرز ها و ونیرها نسبت به کدر و لکه شدن، مقاوم هستند.

مراقب اشیائی که گاز می‌زنید باشید

شکی نیست که نه تنها تمایل دارید که لومینیرها/ ونیرهای شما درخشان و سفید به نظر برسند، بلکه همچنین می‌خواهید که از نشکستن و ترک نخوردن آنها اطمینان حاصل کنید. ماده‌ی استفاده شده برای ساختن این تجهیزات، با دوام است اما درست مانند یک دندان طبیعی، گاز زدن اشیاء سخت می‌تواند باعث ایجاد آسیب‌های ناخواسته شود. بنابراین از گاز زدن یا جویدن چیزهایی مانند یخ، ناخن، مداد و آیتم‌های مشابه پرهیز کنید.

چه چیزهایی را باید درباره‎ی هزینه‌ی لومینیرها بدانید؟


لومینیرها قطعاً گران‌تر از ونیرها سنتی هستند چرا که از ماده‌ی خاصی ساخته شده و در آزمایشگاه مخصوص تولید می‌شوند. هزینه این درمان می‌تواند بسته به سطح تخصص دندان پزشک و هزینه‌های کار او تغییر کند.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *