لومینیرز دندان چیست؟

 

10008555

در واقع لومینیرز یک ساختار بسیار نازک ساخته شده از پرسلاین است که به دندان شما متصل می شود. این حقیقت که لومینیرز دندان بسیار نازک است، این امکان را فراهم می کند که آماده سازی دندان برای زیبایی طرح لبخند کاهش پیدا کند. در اکثر مواقع این روش درمانی ناراحتی خاص برای بیمار به همراه ندارد یا ناراحتی ناشی از بسیار کم می باشد. استفاده از این روش درمانی معمولاً به 2 تا 3 جلسه ملاقات با دندانپزشک نیاز دارد.

در کلینیک دکتر بزرگ و دکتر محمدی نژاد، متخصصان ما از آخرین تکنولوژی لومینیرز استفاده می کنند که در آن از ونیر های سرامیکی زیبا و مدرن استفاده می شود. در این روش نیازی به دریل کردن دندان ها وجود ندارد و یا بسیار کم انجام می شود. همچنین در این حالت نیازی به استفاده از داروهای بی حسی موضعی نیست. به این ترتیب روکش لومینیرز به نحوی طراحی می شود که بتواند نتایج زیبایی مناسب را با استفاده از یک فرآیند درمانی ساده و بدون درد در اختیار افراد متقاضی قرار دهد.

لومینیرز چیست؟

porcelain-veneers

لومینیرز یک پوشش ساخته شده از پرسلاین است که به جلوی دندان متصل می شود و به این ترتیب اکثر موارد نقص و اشکالات ظاهری دندان را اصلاح می کند. افراد مناسب برای استفاده از این روش درمانی می بایست به مقدار کافی سطح مینای دندان داشته باشند که بتوان لومینیرز را به آن متصل کرد و از دستیابی به نتایج بلند مدت پس از درمان مطمئن شد. با توجه به اینکه روش لومینیرز نیازمند دستکاری و برداشتن ساختار طبیعی دندان نیست، در صورت نیاز می توان روکش لومینیرز را از روی دندان برداشت.

مقایسه لومینیرز و ونیر

هر دوی لومینیرز و ونیر می توانند مجموعه ای از مشکلات دندان را اصلاح کنند و یک ظاهر زیبا و لبخند ایده آل برای فرد ایجاد نمایند. با این وجود تفاوت هایی نیز بین این دو روش درمانی وجود دارد. ونیرهای دندان ساخته شده از پرسلاین روش درمانی سنتی برای اصلاح مشکلات زیبایی دندان ها هستند و ضخامت تقریبی آنها در حدود نیم میلی متر است. این روکش ها به صورت دائم به جلوی دندان ها متصل می شوند و باعث استحکام، دوام و ماندگاری بیشتر این دندان ها می گردند. علاوه بر این، روکش نسبت به لک شدن مقاوم است.

ونیر از بسیاری جهات شبیه روکش کردن دندان است، با این تفاوت که هنگام استفاده از روکش بخش جلوی دندان پوشانده می شود، در حالی که در هنگام روکش کردن دندان، کل سطح دندان زیر پوشش می رود. به این ترتیب با استفاده از روکش می توان ساختار کامل بخش زیر بنایی دندان را حفظ کرد.

لومینیرز دندان یک نوع خاص از روکش است که به صورت بسیار نازک طراحی می شود. روکش لومینیرز حتی نازک تر از ونیر های سنتی است و دقیقاً روی بخش اصلی دندان قرار می گیرد. علاوه بر این استفاده از روکش لومینیرز بدون درد است و این موضوع مزیت اصلی انتخاب این روش درمانی به جای روکش سنتی ونیر می باشد. با توجه به اینکه استفاده از روکش های نیازمند برداشتن بخشی از ساختار طبیعی دندان است، بیمار در هنگام درمان با مقداری درد مواجه خواهد شد.

جهت آشنایی بیشتر با لمینت دندان بر روی لینک کلیک کنید

آیا هیچگونه ناراحتی هنگام درمان با روکش لومینیرز وجود دارد؟

خیر، به خاطر اینکه استفاده از این روکش نیازمند آماده سازی دندان ها نیست، این روش درمانی هیچ ناراحتی و دردی برای بیمار ایجاد نمی کند. در این روش نیازی به تزریق مواد بی حسی یا دریل کردن ساختار حساس دندان وجود ندارد.

برای بیمارانی که از دندان پزشکی وحشت دارند، در این کلینیک از داروهای ضد تشویش و نگرانی استفاده می شود تا به این ترتیب به ایجاد احساس بهتر در بیمار در طول درمان کمک شود. برای شروع درمان، متخصصین کلینیک دکتر بزرگ و دکتر محمدی نژاد همیشه یک طرح درمان مکتوب و جامع برای شما تهیه می کنند و به این ترتیب شما می توانید آگاهی کامل از هزینه های درمان خود داشته باشید.

چند جلسه درمانی برای اصلاح طرح لبخند با روکش لومینیرز نیاز است؟

با توجه به اینکه هنگام استفاده از اصلاح طرح لبخند با روکش لومینیرز ممکن است فرد به سایر درمان های دندان پزشکی نیاز داشته باشد، این روش درمانی معمولاً نیازمند دو تا سه جلسه ملاقات با دندان پزشک است.

نوع خاصی از لومینیرز برای افرادی که دنبال اصلاح طرح لبخند خود هستند، مناسب است؟

خیر، در بعضی موارد اصلاح لبخند لثه ای بهترین روش قابل استفاده برای رفع مشکل بیمار نیست. به این منظور لازم است شما یک جلسه ملاقات با دندان پزشک خود داشته باشید تا دندان پزشک بتواند وضعیت طرح لبخند شما را بررسی کند و درباره مناسب بودن این روش درمانی برای استفاده مشاوره لازم را به شما ارائه نماید. در صورت نیاز دندان پزشک زیبایی یک روش جایگزین را در این رابطه به شما پیشنهاد خواهد داد.

اگر شما می خواهید که یک طرح لبخند کامل و بدون نقص داشته باشید، لازم است با تیم حرفه ای متخصصین ما در کلینیک دکتر بزرگ و دکتر محمدی نژاد ملاقات کنید و به ما اجازه دهید تفاوت ایجاد شده در طرح لبخند را با استفاده از روکش یا روکش لومینیرز به شما نشان دهیم. در طول جلسه مشاوره، متخصصان ما درباره روش های درمانی مختلف قابل استفاده برای بهبود طرح لبخند با شما صحبت خواهند کرد. در این جلسه ما می توانیم یک لبخند آزمایشی برای شما شبیه سازی کنیم که با توجه به آن می توان نتایج نهایی حاصل از درمان را بدون نیاز به شروع درمان مشاهده کرد.

 روکش لومینیرز می تواند به دندان ها آسیب وارد کند؟

lumineer_calipers2

به خاطر اینکه استفاده از اکثر روکش ها نیازمند برداشتن مقداری از ساختار طبیعی دندان است، این روش درمانی می تواند به دندان های شما آسیب وارد کند و در طول درمان بیمار با مقداری درد و ناراحتی مواجه می شود. به هر حال روش درمانی روکش لومینیرز کاملاً متفاوت است. در این روش نیازی به سایش، بریدن یا پر کردن دندان وجود ندارد. در نتیجه، برای این روش درمانی از داروی بی حسی استفاده نمی شود. علاوه بر این، در این حالت نیازی به استفاده از روکش های موقت تا زمان آماده شدن روکش های لومینیرز دائمی وجود ندارد. هنگامی که این روش درمانی کامل شد، هیچ ناراحتی یا حساسیت مشخصی پس از درمان برای بیمار ایجاد نمی شود و این شرایط به معنی این است که از همان ابتدا بیمار می تواند یک ظاهر طبیعی و احساس راحت را با استفاده از این روکش ها در اختیار داشته باشد.

ماندگاری و دوام روکش های لومینیرز

نتایج تحقیقات کلینیکی بلند مدت (بیش از 20 سال) نشان دهنده دوام و ماندگاری کامل و 100 درصد این روش درمانی بدون ایجاد هر گونه تغییر در روکش های لومینیرز است.

آیا امکان برداشتن لومینیرز از روی دندان در صورت نیاز وجود دارد؟

بله، روش درمانی لومینیرز کاملاً برگشت پذیر است. این شرایط عمدتاً به خاطر این است که نیازی به اصلاح و دستکاری ساختار دندان های طبیعی در این روش وجود ندارد و به این ترتیب دندان های شما در صورت برداشتن روکش لومینیرز سالم و طب

به این پست امتیاز دهید.