لمینت(لمینیت)و فیسینگ دندان با جدیدترین مواد

uruuu55

MxmKYTj7s5QhZrgz2OLGqmBc8Gs7F1PbdLRrptHsW7pcCpXGzMH2qpGm34d2a9Zj3

reye

زیباترین تصویر انسان در هنگام لبخند نقش می بندد، که رابطه مستقیم با رنگ، فرم و سایز دندان های او دارد. بدرنگی، پوسیدگی های متعدد و سایز ناهمگون دندان ها حس خوب خندیدن و زیبایی طرح خنده را از شخص می گیرد. امروزه تکنولوژی موجود در علم دندانپزشکی آرامش را در حین لبخند زدن به اشخاص هدیه داده است. یکی از این تکنیک ها بهره گیری از روش لمینت دندان  می باشد که در بالاترین حد زیبایی و دوام و کمترین میزان آسیب به بافت های دندان، زیبایی خنده را در حداقل زمان به بیماران بر می کند. ارتودنسی با لمینت برای کسانی که تمایلی به صرف وقت بسیار زیاد برای ارتودنسی ندارند و ناهنجاری های دندانی ایشان خفیف است کاربرد دارد .

متخصصان کلینیک دکتر بزرگ و دکتر محمدی‌نژاد با حداقل تراش دندان و استفاده از جدیدترین مواد فیسینگ دندان و تکنیک های قالب گیری و استفاده از مجرب ترین لابراتوار خاورمیانه که مجهز به دستگاه Cad Camمی باشد، بازسازی سیمای لبخند شما را با بهترین کیفیت، امکان پذیر می سازند.

6ui6u

یکی از شایع ترین کاستی های لمینیت پرسلاین و فیسینگ دندان در افراد با فک های قوی شکستگی آن است که با پیشرفت علم دندانپزشکی ، روکش ها و لمینیت های مقاوم شده با Lithium Disilicate راه حل این مشکل می باشد.لمینت دارای استحکام بالا می باشد، ظاهر طبیعی دارد و نسبت به لک شدن مقاوم است. به این ترتیب لمینت(فیسینگ دندان) می تواند ظاهر دندان شکسته ، تغییر رنگ داده، و پوسیده را اصلاح کند. لمینت معمولاً از پرسلاین ساخته می شود و در واقع می تواند ساختار دندان را با باندینگ یا لمینت کردن آن تقویت کند. لمینت همچنین می تواند به صاف کردن دندان هایی کمک کند که دارای مقداری انحراف یا کجی دندان هستند. لمینت دندان یک جایگزین عالی برای روکش دندان در برخی شرایط خاص اصلاح طرح لبخند است. لمینت  یک روش درمانی دارای سطح محافظه کاری بیشتر برای تغییر ظاهر و رنگ دندان می باشد. به این ترتیب لمینت کردن دندان می تواند تغییر رنگ یا هر گونه آسیب وارد شده به دندان را پنهان کند. عوارض لمینت دندان بسیار اندک بوده و برای سال های طولانی دوام و ماندگاری دارد و همچنین با رعایت بهداشت طول عمر آن افزایش خواهد یافت و می تواند بطور مشخص وضعیت لبخند شما را بهبود بخشد.

لومینیرز دندان يك گزینه بسیار محبوب برای دندانپزشکی زیبایی است. لومينرز امكان اصلاح فرم لبخند بيمار را با آماده‌سازی حداقل دندان براي دندان‌پزشک فراهم می‌آورد. این تکنیک دندانپزشکی زیبایی بيشترين كاربرد را برای بیمارانی دارد که بین دندان‌های آن‌ها فاصله وجود دارد و يا دندان‌های آن‌ها داراي کجی‌های جزئي می‌باشد. اکثر دندانپزشکان زيبايي از لومینیرز دندان در تکنیک‌های پيوند محافظه‌کارانه استفاده می‌کنند که در آن حذف ميناي سطح دندان تنها به‌اندازه‌ای صورت می‌گیرد كه امكان ساخت ونيرهاي شخصي براي بيماران توسط تكنسين آزمايشگاه فراهم گردد.

سمان بکار برده شده در کلینیک دندانپزشکی دکتر بزرگ و دکتر محمدی‌ نژاد جهت چسباندن لمینیت و روکش ها، سمان رزینیG Cem بوده که عالی ترین انتخاب جهت افزایش استحکام اتصال روکش و لمینیت به دندان می باشد. از مزایای دیگر این سمان، آزادسازی فلوراید به دلیل ماهیت گلاس آینومری آن بوده که از پوسیدگی های دندان در زیر روکش و لمینیت فیسینگ دندان جلوگیری می نماید.

jrhu

نحوه درمان

مشاهده نمونه‌های درمانی

برای بزرگنمایی کلیک کنید

ما بیماران خود را تشویق می کنیم که به اصلاح طرح لبخند خود اهمیت بدهند. در این حالت ممکن است شما به دنبال تصویرهای مختلف آنلاین یا تصاویر موجود در مجلات برای تصمیم گیری درباره طرح لبخند خود و تعریف ویژگی های اصلی آن باشید. در این زمان لازم است مطمئن شوید تمام جزئیات طرح لبخند انتخاب شده با دندان پزشک مطرح شود. دندان پزشک می تواند امکان پذیری استفاده از این روش درمانی را مشخص کرده و نتایج نهایی مورد انتظار آن را برای شما تشریح نماید.

روش درمانی اصلاح طرح لبخند با کمک لمینت معمولاً به دو جلسه درمانی نیاز دارد. در طول اولین جلسه، پزشک یک طرح درمان سفارشی برای شما مشخص می کند و ظاهر دندان های شما را اصلاح کرده و از ونیرهای موقت بر روی آنها استفاده می کند.

در جلسه دوم، لمینت دندان مقاوم در برابر لک بر روی دندان های شما قرار داده می شوند. در این حالت همه لمینت در ارتباط با قرارگیری مناسب آنها بر روی دندان و انطباق سایه یا رنگ ونیر ساخته شده با ویژگی های دندان طبیعی کنترل می شوند. در ادامه سیمان مخصوص بین لمینت و دندان قرار گرفته و از یک پرتوی نوری خاص برای محکم کردن سیمان استفاده می شود. ونیر فیسینگ دندان می تواند موارد تغییر رنگ دندان ها را بپوشاند و بطور همزمان به عنوان یک راهکار جایگزین برای روش ارتودنسی جهت صاف کردن ظاهر دندان ها برای افرادی که تمایلی به استفاده از بریس های ارتودنسی بلند مدت ندارند، بکار رود.

در طول درمان چه فعالیت هایی انجام می شود؟

mee1

بیماران حداکثر نیاز به سه جلسه درمانی برای کامل کردن این روش درمانی داشته دارند که این سه مرحله شامل تشخیص و برنامه ریزی درمان، آماده سازی و باندینگ است. مهم است که بیمار نقش فعال در طراحی لبخند خود داشته باشد. به این ترتیب لازم است زمان کافی برای انتخاب طرح لبخند مناسب توسط بیمار و دندانپزشک اختصاص داده شود. علاوه بر این قبل از شروع درمان لازم است درک مناسب از محدودیت های روش درمانی وجود داشته باشد. در صورت نیاز بیمار می تواند از چند جلسه مشاوره با دندان پزشک خود استفاده کند تا به این ترتیب راحتی بیشتری داشته و مطمئن شود دندان پزشک درک بهتری از اهداف مورد نظر وی دارد.

برای آماده کردن دندان ها برای روکش، دندان ها به آرامی صیقل داده می شوند تا به این ترتیب بتوان آنها را برای ضخامت اندک اضافه شده به دندان ها به خاطر روکش آماده کرد. معمولاً، در حدود نیم میلی متر از سطح دندان برای این کار برداشته می شود و انجام این کار نیازمند بی حسی موضعی است. کار گذاشتن روکش ساخته شده از رزین کامپوزیت دندان معمولاً در یک جلسه درمانی انجام می شود. پس از آماده شدن دندان، دندان پزشک به دقت روکش را به دندان ها متصل می کند. در صورتی که برای درمان از لمینت استفاده شود، یک قالب از دندان ها تهیه می شود تا با ارسال آن به لابراتوار بتوان ونیرهای نهایی را برای دندان ها تهیه کرد. انجام این کار معمولاً به چند روز زمان نیاز دارد. در صورتی که دندان ها در این مرحله ظاهر نامطلوب پیدا کنند، معمولاً می توان از روکش موقت برای دندان ها تا زمان آماده شدن روکش های نهایی استفاده کرد.

هنگامی که لمینت آماده شد، دندان پزشک هر یک از این روکش ها را بر روی دندان ها آزمایش می کند تا به این ترتیب از مناسب بودن آنها از نظر نحوه قرار گیری و نیز انطباق سایه یا رنگ روکش با رنگ طبیعی دندان ها مطمئن شود. در این حالت دندان پزشک با قرار دادن روکش های ساخته شده بر روی دندان ها در ارتودنسی سرامیکی می تواند نتایج حاصل از درمان را مشاهده کرده و توجه خاص به انطباق رنگ روکش با رنگ دندان داشته باشد. در این مرحله، رنگ ونیر را می توان هنوز با استفاده از سایه سیمان مورد استفاده برای روکش اصلاح کرد. به هر حال امکان اصلاح روکش پس از چسباندن آن به دندان دیگر وجود نخواهد داشت. برای کار گذاشتن ونیر، دندان با استفاده از مواد شیمیایی خاص تمیز می شود تا بتواند برای چسباندن آماده شود. هنگامی که سیمان مخصوص بین روکش و دندان قرار گرفت، از یک پرتو نور خاص برای سفت کردن این سیمان استفاده می شود.

در کلینیک دکتر بزرگ و دکتر محمدی ‌نژاد روش ساخت فیسینگ دندان و لمینت دندان از ابتدای قالب تا انتها از طریق CAD-CAM و به صورت کامپیوتری است. از قابلیت های IPS e.max به روش CAD-CAM امکان نازک کردن تا 0.3 میلی متر است که نیاز به تراش دندان به حداقل می رسد. مخصوصاً در جاهایی که نیاز به root canal برای تامین زیبایی هست، این احتمال حذف می گردد.

ضمناً IPS e.max ظاهری کاملا طبیعی، ظریف و زیبا دارد. با این روش لمینت دندان ، ظاهری مانند دندان طبیعی دارد و بسیار ظریف است. به علت ساخت کامپیوتری روکش های CAD-CAM تطابق، استحکام، سرعت گذاشتن لمینت دندان و بقای کار تضمین شده است. لمینیت ها نشکن هستند و با افزایش عمر تغییر رنگ نمی دهند. عادت های غذایی یا سیگاری بودن باعث تغییر رنگ نمی شود. همچنین امکان پوسیدگی دندان وجود ندارد. ماده تشکیل دهنده سرامیک های IPS e.max کاملا با بدن سازگار هستند. در نتیجه تحریک لثه و عصب دندان ندارند..

 تکنیک CAD/CAM و استفاده از روکش موقت

دندان پزشکان معمولاً با یک لابراتوار دندان، خارج از مطب برای ساختن ترمیم های مورد نیاز خود کار می کنند. بعضی از لابراتوار های دندان پزشکی از تکنولوژی CAD/CAM برای ساخت ونیر استفاده می کنند. در صورتی که ونیر در لابراتوار دندان پزشکی ساخته شود، احتمالاً از یک روکش موقت تا زمان آماده شدن روکش های دائمی برای شما استفاده خواهد شد.

روکش موقت می تواند یک تصویر از نتایج مورد انتظار درمان برای شما ایجاد کنند. با این وجود همیشه از این روکش ها برای افراد بیمار استفاده نمی شود. در صورتی که درمان روکش برای یک یا چند دندان در دهان استفاده شود و سطح مینای کافی بر روی این دندان ها باقی مانده باشد، دندان پزشک از بکار بردن روکش های موقت برای شما احتمالاً چشم پوشی خواهد کرد.

به هر حال، پس از اینکه دندان شما برای روکش آماده شد، احتمالاً حساسیت آن به گرما و سرما به خاطر از بین رفتن بخشی از مینای دندان در هنگام آماده سازی دندان افزایش خواهد یافت. افزایش حساسیت همچنین ممکن است در مدت زمان کوتاه بین استفاده از روکش موقت در فیسینگ دندان و کار گذاشتن روکش دائمی بر روی دندان ها در افراد بیمار مشاهده شود.

در طول جلسه مشاوره و معاینه اولیه، درباره لزوم استفاده از روکش های موقت فیسینگ دندان با دندان پزشک خود صحبت کنید. این روکش ها می تواند ظاهر، احساس و نحوه قرارگیری روکش های دائمی بر روی دندان ها را شبیه سازی کنند. این روکش ها همچنین می تواند به دندان پزشکان زیبایی کمک کند موارد اصلاح احتمالی مورد نیاز هنگام کار گذاشتن روکش دائمی را شناسایی کرده و تشخیص دهند.

در طول جلسه کار گذاشتن روکش، دندان پزشک روکش موقت دندان ها را برداشته و روکش نهایی را بر روی آنها قرار می دهد. در این مرحله دندان پزشک همچنین روکش های جدید را به منظور اطمینان از قرارگیری مناسب آنها در دهان و تطابق رنگ مورد بررسی قرار داده و در صورت نیاز اصلاح می کند.

استفاده از تکنیک CAD/CAM 

هنگامی که دندان پزشک از تکنولوژی CAD/CAM در مطب خود برای ساخت روکش استفاده می کند، ساخت ترمیم های مورد نیاز، بستن و اصلاح آنها بر روی دندان های بیمار در یک جلسه درمانی انجام می شود. به این روش درمانی در اصطلاح درمانی «دندان پزشکی در یک روز» گفته می شود و به خاطر انجام آن در یک جلسه درمانی نیازی به روکش های موقت وجود ندارد.

مزایا

tooth-colored-filling-banner-371x240

مزایای اصلی ونیر دندان شامل موارد زیر است:

 • این روکش های فیسینگ دندان می توانند ظاهری شبیه به دندان های طبیعی داشته باشند.
 • بافت لثه به خوبی می تواند ساختار پرسلاین را تحمل کند.
 • روکش های پرسلاین و کامپوزیت ونیر نسبت به لک بسیار مقاوم هستند.
 • روکش های پرسلان و ونیر دندان می توانند ظاهر دندان های تیره را سفید تر کنند.

روکش یک روش درمانی محافظه کارانه مورد استفاده برای تغییر رنگ و ظاهر دندان است. روکش معمولاً نیازمند شکل دهی زیاد نیست و می تواند یک ساختار قوی و زیباتر را در مقایسه با سایر روکش ها در اختیار بیمار قرار دهد.

تفاوت بین روکش عادی و روکش

روکش فقط بر روی بخش جلوی دندان قرار می گیرد، در حالی که روکش عادی بر روی کل ساختار دندان قرار داده می شود. روکش نیازمند آماده سازی یا سایش بخش جلوی دندان است، در حالی که روکش دندان عادی نیازمند آماده سازی یا سایش کل نواحی اطراف دندان می باشد. به هر حال روکش عادی فیسینگ دندان می تواند حفاظت و نیرومندی بیشتری را برای دندان ایجاد کند.

هزینه و قیمت

محاسبه قیمت لمینت دندان و هزینه روکش بستگی به بسیاری از فاکتورهای خاص دارد که برای مثال از موارد زیر در این رابطه می توان نام برد:

 • هزینه لمینت دندان با نوجه به نرخ دستمزد دندان پزشک زیبایی که این روش درمانی را برای شما فیسینگ دندان انجام می دهد، تعیین میشود .
 • تجربه هنری و تکنیکی سازنده روکش سرامیکی و دندان پزشک زیبایی که روکش را در دهان شما کار می گذارد در قیمت لمینت دندان موثر است.
 • محل انجام درمان دندان پزشکی: قیمت لمینت دندان و هزینه روکش  و نیز تمام روش های دندان پزشکی زیبایی از منطقه ای به منطقه دیگر در کشور متفاوت است و این موضوع را بطور خاص می توان قیمت لمینت دندان در شهرهای بزرگ در مقایسه با شهرهای کوچک مشاهده کرد.
 • نوع بیمه خدمات درمانی که شما از آن استفاده می کنید: بیمه های خدمات درمانی معمولاً هزینه های زیبایی دندان را پوشش نمی دهند.
 • مواد مورد استفاده برای ساخت روکش: ونیر های ساخته شده از پرسلاین گران تر از ونیرهایی است که بطور مستقیم یا غیر مستقیم از رزین کامپوزیت ونیر (فیسینگ) ساخته می شوند.
 • تعداد دندان هایی که نیاز به روکش و فیسینگ دندان دارند.
 • هزینه لبخند لثه ای برای هر بیمار متفاوت است و حتی هر دندان پزشک قیمت اصلاح طرح لبخند لثه ای را متفاوت از دیگری طلب می کند. با این حال، هزینه های اجتماعی و عاطفی لبخند لثه نمای شما بسیار بیشتر از هزینه اصلاح لبخند لثه نما است.  مقدار هزینه اصلاح لبخند لثه ای در کلینیک ما پس از معاینه اولیه به اطلاع شما خواهد رسید.

مقدار هزینه لمینت دندان در کلینیک ما پس از معاینه اولیه به اطلاع شما خواهد رسید.

 

لمینیت های کانتکت لنز

10008555

با بهره گیری از تکنولوژی نانو سرامیک ,لمینیت هایی به نازکی لنز چشم برای تامین زیبایی دندان بدون و یا حداقل تراش بکار گرفته می شود .لمینیت های کانتکت لنز و یا لمینیت ونیر نسل جدیدی از لمینیت است که محاسن هر دو لمینیت و لومینیرز را داراست .لومینیرز به دلیل نازکی و شفافیت در تمام قسمتهای آن بسیار( کیسلکتیو ) و یا محدود از لحاظ کاربرد بوده است :حال آنکه لمینیت بدلیل ضخامت ½ میلی متری نیاز به تراش برای جلوگیری از بزرگ و بیرون زده شدن دندان دارد .سرامیک های نانو نسل جدید ,جهش بزرگ در ضمینه ساخت لمینیت های کانتکت لنز است .این لمینیت ها در محدوده وسیعی از ناهنجاری های دندانی از جمله:به هم ریختگی ,کجی,روتیشن,فاصله بین دندانی ,کوچکی,بزرگی و پوسیدگی دندان و همینطور بد رنگی های دندان و یا میل بیمار به داشتن دندانهای فوق سفید بدون بلیچینگ دندان کاربرد دارد.با وجود امکان اوپک بودن و تعیین رنگ و امکان ضخامت دادن به دلخواه از 0.5 میلی متر به حتی کمی بیشتر در نانو سرامیک های نسل جدید رنج وسیعی از مشکلات زیبایی دندان تصحیح خواهد شد.از محاسن دیگر لمینیت یا کانتکت لنز استحکام بالای آن در مقابل شکستگی و ترک خوردن است.

                                                          

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>